Rekrutacja » Oferta edukacyjna

OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 proponujemy absolwentom gimnazjów następujące klasy:
  • humanistyczna
  • europejska
  • wojskowa
  • ratownicza

KLASA HUMANISTYCZNA

Choć świat biegnie szybko do przodu i postęp technologiczny zdaje się wdzierać we wszystkie sfery naszego życia, wciąż potrzeba nam wszechstronnie wykształconych ludzi, którzy z wrażliwością pochylą się nad sztuką.

Klasa humanistyczna zaprasza uczniów z pasją i otwartą głową, pragnących  rozwijać się artystycznie. Innowacyjność klasy realizowana jest poprzez dodatkowe zajęcia z edukacji filmowej i teatralnej oraz udział w spektaklach teatralnych.

• historia lub geografia

• pierwszy język: język angielski
  • do wyboru: niemiecki,  hiszpański

Program klasy humanistycznej pozwala na rozwijanie umiejętności interpersonalnych, zwłaszcza w zakresie komunikacji społecznej, ale też autoprezentacji.

Ponadto uczniowie w klasie humanistycznej rozwijają swoje zainteresowania związane z literaturą piękną, sztuką oraz historią.

Uzupełnieniem programu klasy humanistycznej jest Teatr „Paradox”.

po ukończeniu klasy:

• Studia na kierunkach: aktorskich, dziennikarskich, prawniczych, socjologicznych, psychologicznych.

• historia

KLASA EUROPEJSKA

Lubisz poznawać języki obce? Doceniasz ich rolę we współczesnym świecie? Widzisz swoją przyszłość
w kontekście międzynarodowym? Zamierzasz studiować na kierunkach filologicznych lub związanych
z zagadnieniami turystyki, politologii i europeistyki?

Damy Ci wyjątkową możliwość połączenia nauki i przyjemności. Będziesz miał okazję uczestniczenia
w niezapomnianych podróżach oraz nawiązania nowych kontaktów z rówieśnikami z wielu zakątków Europy. Proponujemy Ci udział w różnorodnych programach edukacyjnych oraz zajęcia z zakresu wielokulturowości Europy.

• geografia lub historia

• do wyboru: niemiecki
    lub hiszpański

po ukończeniu klasy:

• Studia na kierunkach: europeistyka, turystyka, filologie obce, stosunki międzynarodowe, politologia, geografia
    i inne.

KLASA WOJSKOWA

Klasa wojskowa jest dla tych z Was, którzy chcą spędzić 3 lata liceum maksymalnie aktywnie
na poligonach, ucząc się technik samoobrony, strzelania, pokonywania przeszkód terenowych.

Kierunek ten wiąże ze służbami mundurowymi młodych ludzi zainteresowanych militariami i wojskiem.
Do takiej pracy potrzebni są młodzi, silni, zdrowi ludzie o szerokich horyzontach myślowych, wysokiej sprawności fizycznej, posiadający umiejętność pracy w zespole, łatwość podejmowania decyzji, kreatywnego działania, radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

• historia lub geografia

Zajęcia dodatkowe:

• warsztaty ratownictwa medycznego,
  • obozy szkoleniowo - kondycyjne,
  • zajęcia z samoobrony.

• pierwszy język: język angielski
  • do wyboru:  niemiecki, rosyjski

Współpraca z Centrum Szkolenia Żandarmerii Woskowej oraz Akademią Obrony Narodowej

po ukończeniu klasy:

• Studia na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, lotnictwo i kosmonautyka, stosunki międzynarodowe, historia, europeistyka.

• geografia

Dzięki współpracy z CSŻW w Mińsku Mazowieckim uczniowie tej klasy są objęci innowacją pedagogiczną
z zakresu wojskowości. Mogą nie tylko ćwiczyć na obiektach szkoleniowych jednostki wojskowej oraz korzystać ze specjalistycznego sprzętu wojskowego. Uzupełnieniem edukacji dla bezpieczeństwa w tej klasie są zajęcia z ratownictwa, manewry wojskowe z udziałem instruktorów wojskowych.

Uczniowie będą brali udział w rekonstrukcjach historycznych, seminariach i konferencjach dot. obronności, konfliktów zbrojnych oraz spotkaniach z uczestnikami misji pokojowych i stabilizacyjnych. W ramach klasy wojskowej uczniowie nauczą się szacunku do munduru, musztry, samoobrony oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

KLASA RATOWNICZA

Ratownictwo medyczne, czy medycyna, a może farmacja lub pielęgniarstwo? Jak widzisz, mozliwości są ogromne. Wykorzystaj swoją szansę!!!

Program tej klasy skierowany jest do uczniów zainteresowanych realizacją projektów z zakresu biologii, języka angielskiego, chemii lub fizyki. Zapraszamy uczniów poszukujących twórczych pomysłów związanych z naukami medycznymi i ratownictwem.

Przedmioty realizowane według rozszerzonego programu nauczania:

• biologia
  • chemia lub fizyka

Języki obce w klasie

• do wyboru: niemiecki
    lub rosyjski

Rozszerzony zakres nauczania biologii, chemii lub fizyki zapewni Ci dużą elastyczność w doborze kierunków studiów, a dobra znajomość języka angielskiego będzie Twoim dodatkowym atutem w poszukiwaniu pracy nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Ofertę wzbogacają dodatkowy przedmiot podstawy ratownictwa oraz szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

po ukończeniu klasy:

• Studia uniwersyteckie: biologia, chemia, fizyka
  • Studia medyczne: wydział lekarski, ratownictwa medycznego, farmacji, pielęgniarstwa, rehabilitacji, fizykoterapii i inne.
  • Inne kierunki: kosmetologia, psychologia, pracownik pomocy społecznek.

• biologia

Może właśnie na Ciebie czekają służby ratownicze.

Może zainteresuje Cię również...

Informacje

INFORMACJE Zebrania informacyjne dla kandydatów: 16 marca 2017 r. godz.17:00 6 kwietnia 2017 r. godz. 17:00 Dzień otwarty - 19 maja 2017 r. godz. 10:00-14:00 Zebrania odbywają się w sali teatralnej. W r

Oferta edukacyjna