Aktualności: IV Ogólnopolska Edycja Tygodnia Konstytucyjnego

IV Ogólnopolska Edycja Tygodnia Konstytucyjnego

W tym roku szkolnym młodzież naszej szkoły uczestniczyła w IV edycji ogólnopolskiego projektu Tydzień Konstytucyjny organizowanego przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy. 7 listopada klasa 2a miała możliwość poznania znaczenia Konstytucji w państwie oraz roli sądów w procesie ochrony praw i wolności. Celem projektu było zwrócenie uwagi  na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Uczniowie przekonali się, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas.  Warsztaty miały również na celu promowanie świadomego obywatelstwa i zachęcenie młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.